середа, 31 березня 2021 р.

Жменька сміху, всім на втіху



                                                                               Сміх людський - чудесна  штука                                                                                       Він - мистецтво  і наука                                                                                                       Він в житті  і  для життя

Свято Гумору – 1 квітня - цей чудовий весняний день не внесено ні в які календарі знаменних чи всенародних свят, але його святкують в багатьох країнах світу. Достовірно невідомо, як і в якій країні з’явився День сміху. Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше це свято відзначали в Англії; інші вважають, що Батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика. Не виключено, що в період зародження свята День сміху відзначали в честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов’язково супроводжувалося веселощами, жартами і розіграшами.                                                                                                                        Український  народ здавна славиться своїм гумором. Народні байки, анекдоти, гуморески, казки, жартівливі пісні свідчать про веселу вдачу українців. Від найдавніших часів і в найтяжчі часи нашої історії цей гумор скрашував людське життя, скріплював людські душі.  Цей властивий український народній гумор мав великий вплив і на літературну творчість. Тому такою популярністю користувалися завжди письменники-гумористи,   які в собі  і в своїй творчості несуть божу іскру сміху.                                                                                                                                    В Єрківській сільській бібліотеці до Всесвітнього Дня гумору розгорнуто книжкову виставку «Від старого до малого всі ми любим щирий сміх».

Сподіваюся, що незабаром, веселі усмішки познайомлять Вас з творчістю таких українських авторів-гумористів, як: Остапа Вишні, Павла Глазового, Олександра Ковіньки, Віктора Семеняки, Віталія Гунько, Олеся Шпильки, Федора Маківчука, Михайла Прудника та  цікавою збіркою сучасних гумористів Полтавщини «Полтавський сміхограй ». Всі ці книги додадуть гарного настрою читачам.

       З чудовим святом, Днем Сміху, шановні читачі !

 



Нехай у Вас буде завжди чудовий настрій, радісно, тепло та світло на душі! Нехай Вам постійно дарують посмішки, радість та любов !!!

 


 

неділя, 28 березня 2021 р.

Книжок країна чарівна чекає на гостини

 

                                                               Тиждень читання дитячого
                                                               В березні ми відкриваємо,
                                                               Книжку, хвилюючись трішки,
                                                               Палко зі святом вітаємо.
                                                               Бібліотеки чекають
                                                               Друзів своїх, читачів,
                                                               Стежку до знань відкривають,
                                                               Безліч даруючи див…

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання – час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу, і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів. Серед безлічі книжок - давніх та сучасних, серйозних та веселих - найкращі написані для дітей. Дитяча книга – це сонячний зайчик, бо є світлою і радісною.                                             До Всеукраїнського тижня дитячої книги бібліотекр підготувала віртуальну мандрівку «Розмаїття книжкових виставок в Єрківській сільській бібліотеці».                                           

                                                            


     
Юні користувачі бібліотеки  прийняли участь в фото вернісажі «Якщо читає дитина, країна буде вільна і єдина». Діти познайомили зі свої улюбленими  книгами з домашньої колекції.                                                                 






      Ритм життя сучасних людей настільки стрімкий, що інколи буває важко знайти вільний час для читання. Так, звичайно, не потрібно відмовлятися від усіх благ цивілізації: від комп’ютерів, телефонів, планшетів, ноутбуків та нових віянь техніки, адже вони нам приносять користь. Та варто пам’ятати про книгу, яка дарує нам моральне задоволення та істинні хвилини щастя. Тож нехай книги входять у кожен дім. Шануйте й бережіть її, Величність Книгу! І тоді весь розум, мудрість і людська доброта перейдуть до вас через книги.                                                           По закінченню карантинних обмежень, на юних читачів та їх батьків, в Єрківській сільській бібліотеці очікує цикл цікавих книжково – ілюстрованих виставок. Тож, обов’язково завітайте до бібліотеки та виберіть собі книгу за вподобаннями









«Це зробила вона». Це зможете зробити і ви.

                

Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотек. Це радість для всіх - як для бібліотекарів, так і для всіх жителів села! Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство.                                                                Єрківська сільська бібліотека Миргородської міської територіальної громади сьогодні, завдяки Національному Демократичному Інституту Міжнародних відносин (НДІ) та Благодійному фонду “Бібліотечна країна”, безкоштовно отримала книги -  “Це зробила вона” та “Це теж зробила вона”.         Це наймасштабніший за авторським складом проєкт про відомих жінок в Україні. Книги створено для дітей та підлітків, вони містять історії українок, внесок яких у різні сфери життя став неоціненним для країни та світу. Це надзвичайна книга, колосальна праця величезної кількості людей, які її творили. Тільки уявіть, під однією обкладинкою 50 різних українських авторів та 50 різних художників розповідають 50 історій про відомих і маловідомих жінок, життя та діяльність яких була пов'язана з Україною. У хронологічному порядку, від часів Київської Русі і до наших днів, перед читачем постають художниці, акторки, правительки різних країн, лікарки, письменниці, співачки, історикині, військові, науковці, репортерки, авіаконструкторки, архітекторки, льотчиці, програмістки, мисткині, правниці, астронавтки, спортсменки; жінки, чиїм життєвим гаслом було "Я можу це!"

І оскільки 50-ма іменами кількість видатних українок не обмежується, то бібліотека отримала і другий том цього безпрецедентного видання -  «Це теж зробила вона». В поліграфічному плані другий том тотожний першому. Також розширився і спектр технік, у яких виконані ілюстрації: додалися скульптура, мозаїка, художнє скло, витинанка, пластилін, колажі. Книга  відкриває українцям та українкам незаслужено обділені увагою імена українок, що досягли виняткового успіху в своїх галузях і часто впливали на хід світової історії,  Як і над першим томом, над другим працювали ще 100 помітних авторівта ілюстраторів,таким чином, над двотомником працювали уже більше 210 осіб. Кожна жінка в цій книжці описана по-іншому, і ілюстрації, відповідно, теж в різних стилях.

Відтепер і користувачі Єрківської сільської бібліотеки , прочитавши книгу, привідкриють завісу таємничості, щоб побачити справжню роль українських жінок в науці, політиці, культурі України.  Пліч-о-пліч з чоловіками вони творили нову Україну. Пліч-о-пліч з чоловіками вони йшли до своєї мети. «Це зробила вона». Це зможете зробити і ви.

«Це зробила вона», «Це теж зробила вона»  - прочитайте! Завітайте у Єрківську сільську бібліотеку! Отримаєте стовідсоткове задоволення, починаючи оригінальною обкладинкою, і закінчуючи відчуттям всесильності, яке вона дарує.

 

неділя, 21 березня 2021 р.

Книги Єрківській сільській бібліотеці від миргородської дитячої письменниці Людмили Маркової

 

  Знайомство з краєзнавчою літературою, творчістю земляків – це не тільки залучення до славетних сторінок історії рідного краю, а й спосіб виховання у користувачів почуття патріотизму. Систематична робота зі збирання і збереження інформації про рідний край, письменників та поетів Миргородщини сприяє перетворенню бібліотеки на дієвий краєзнавчий центр громади.                            Приємний сюрприз очікує на  користувачів Єрківської сільської бібліотеки, а саме книги, які подарувала дитяча письменниця -  Людмила Маркова.  

    Людмила Миколаївна Маркова -  миргородська дитяча письменниця, голова Миргородського літературного об`єднання «ДієСлово». Народилася 11.03.1973 року в м. Миргороді. 1988 – 1991рр. – навчалася в Гадяцькому культурно – просвітньому училищі за фахом « Бібліотечна справа». З 1991 року працює в Миргородській міській бібліотеці для дітей. Пише вірші, віршовані казки, прозові казки для дітей.               

                                                       


  Твори авторки друкувалися в ЗМІ:  в місцевій пресі, в дитячій періодиці. Поетичні твори ввійшли до збірок «Книжечка для мене» (2011р.), «Шевченко в серці миргородців» (2014р.), «Миргородські обрії» (2020р.). 2018 року у ТОВ «Видавництво «Миргород»  вийшла друком абетка – розмальовка «Про всіх потрошку», 2020р. -  книга «Жила в болоті жабка».                                        Людмила Маркова має відзнаки Міжнародного конкурсу «Корнійчуковська премія» в номінації  «Поезія для дітей» (2014 р., 2019р.). Переможець загальноміського рейтингу популярності «Людина року» в мистецькій номінації  «Премія ім. Антона Шевченка» (2015 р.). Лауреат літературної премії ім. Олеся Донченко у номінації «Художня література для дітей та про дітей» за абетку – розмальовку «Про всіх потрошку».













Маркова Л.М.

  Про всіх потрошку: абетка - розмальовка . / Л.М.Маркова – ТОВ «Видавництво «Миргород», 2018. – 32с.     

 До абетки увійшли коротенькі віршики про веселих, непосидючих, хоча подекуди, вередливих і не дуже слухняних, а ще кмітливих і допитливих хлопчиків і дівчаток. Книга для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

 




Жила в болоті жабка/ Людмила Маркова – Миргород: ТОВ Видавництво «Миргород», 2020. – 160с.    

                                                                               


                 












 Книга віршів та казок, в якій маленькі читачі – дошкільнята та учні молодших класів – познайомляться з дотепними і веселими віршами про дітей і тварин, про загадковий світ природи, відкриють для себе величезну країну казкових  пригод, де добро перемагає зло. У збірці використано малюнки дітей, подаровані авторці на творчих зустрічах.

 






Миргородські обрії: літературний альманах / Миргородське літературне об’єднання «ДієСлово». – Миргород: ТОВ Видавництво «Миргород», 2020 – 100с.















Літературний альманах «Миргородські обрії» - збірка творів, автори яких входять до складу Миргородського літературного об’єднання «ДієСлово». Літературний альманах «Миргородські обрії» призначений для широкого кола читачів, адже містить твори різні за тематикою – дитячі вірші, історичні дослідження краєзнавців, патріотичну та ліричну поезію, мистецтвознавчі статті.





Єрківська сільська бібліотека та її користувачі дуже вдячні Людмилі Миколаївні за такий чудовий та пізнавальний подарунок. Бажаємо успіхів у творчій діяльності та чекаємо на нові книги.



субота, 20 березня 2021 р.

Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!



 ПОЕЗІЯ - СЛОВО!..ПОЕЗІЯ - ПІСНЯ,

ПОЕЗІЯ - ВІЛЬНА ДУША.

ДЕ СЕРЦЕ РОЗКРИЛЕ –

ТАМ ДУМА ПРОВІСНА

У ВІРШАХ БЕЗСМЕРТЯ ЗВІЩА.

Д.ТЕРНІВСЬКИЙ 

Березень багатий на визначні події для книголюбів і всіх, хто щодня опановує мистецтво слова. Відсвяткували День письменника, час святкувати  День поезії – свято словесної чуттєвості й довершеного вміння кількома словами висловити невисловлюване. Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії. Віддавна саме поезія найпершою реагувала на всі події, які змінювали хід історії і життя людини. Поезія – це музика душі. Вона входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення. Мистецтво поетичного слова допомагає формувати і збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість та підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності, естетичний смак.                                                                                  До Всесвiтнього дня поезii бібліотекар  Єрківської сільської бібліотеки разом з учасниками клубу дозвілля для жінок «Єрківчанка» підготували поетичний вернісаж «Мої улюблені поетичні рядки».  Тамара Джунь, Тетяна Роменська, Ганна Ступка прочитали вірші своїх улюблених поетів.                 









                                                                                                                                   Розкрити безмежну силу поезiї допомогає книжкова виставка «Поезія – це завжди неповторність…». Представлена література знайомить відвідувачів книгозбірні з віршами Тараса Шевченка, Андрія Малишка, Павла Тичини, Лесі Українки, Ліни Костенко, Дмитра Луценка, Василя Стуса, Миколи Сингаївського, які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою. 

Розділи виставки: «Поетичне слово, осяяне любов’ю до дітей» та «Краса довкілля і поетичне слово» приваблює юних читачів чудовими дитячими віршами та яскравим оформленням книжок.












Привертає увагу відвідувачів виставка – знайомство «Краса поетичного слова наших земляків». До уваги читачів поетичні збірки полтавських поетів про рідну землю, мову, родину. Особливо цікавлять користувачів поезії поетів Миргородщини: Наталії Харасайло, Антона Шевченка, Маргарити Олійник – Локай, Ірини Денисенко, Людмили Маркової, Лідії Віцені та Анатолія Сазанського.

 


































Поезія – це найпрекрасніше в людині, що єднає всіх задля утвердження

цього прекрасного в житті.

Любімо поезію, відчуваймо її гармонію,


дихаймо нею, аби змінювати світ на краще!

 


вівторок, 16 березня 2021 р.

Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів

 9 березня, виповнилося 207 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – українського поета, мислителя, художника, палкого патріота України.. В ці березневі дні Єрківська сільська бібліотека та її юні користувачі Богдан Оврах та Анастасія Роменська підготували поетичне читання «Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів».




вівторок, 9 березня 2021 р.

Тарас Григорович Шевченко – душа українського народу

 


Щовесни, коли тануть сніги, 
І на рясті просяє веселка, 
Повні сил і живої снаги 
Ми вшановуєм пам’ять  Шевченка…                                                                     
Місяць березень належить споминам про найбільшого українського генія, поета мислителя, художника, палкого патріота України - Тараса Григоровича Шевченка. Актуальність Шевченкового слова і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря».     

   З метою вшанування пам’яті великого поета і популяризації його літературної та мистецької спадщини серед користувачів різної категорії бібліотекар Єрківської сільської бібліотеки  підготувала літературну вітальню  «Вічно буде серед нас – України син Тарас». Для відвідувачів підібрана література, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса  Григоровича Шевченка, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.  

 Користувачі бібліотеки мали змогу, з допомогою книжкової виставки, перегорнути сторінки життя Великого Кобзаря,  та за бажанням зачитати  улюблені вірші і цим висловити свою шану Великому Кобзареві. 












Приваблює відвідувачів бібліотеки  постійно діюча виставка – портрет «Слово, пісня, дума Кобзарева – ви окраса й суть мого життя». 

Виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю.  














Поезія Шевченка – особлива, бо йшла від серця і думками була спрямована в майбутнє. Сьогодні вона знаходить відгук у наших душах, хвилює. В ці березневі дні Єрківська сільська бібліотека та її юні користувачі Богдан Оврах та Анастасія Роменська підготували поетичне читання «Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів».














Минуло 207 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні, як живий говорить він із своїми наступниками. Тож, завітайте до бібліотеки та пориньте в світ поезії Великого Кобзаря.

Шевченкова весна довіку не зів'яне,

Його "Кобзар" нікому не спалить!

Він тут ходив, він тут любив і плакав

Шапки з голів - і голови схиліть!

І станьмо перед Богом на коліна,

Схилім у шані голови свої,

Щоб наша солов'їна Україна

Цвіла, як солов'їні гаї!