Страшне число У нелюдській напрузі Пропалює світи до глибини: У тридцять три розіп’ято Ісуса. У тридцять третім на земному прузі Розіп’ято мільйони без вини.
В четверту суботу листопада в усіх куточках України б’ють поминальні дзвони, приспущені державні прапори на знак глибокої трагедії українського народу та вшанування пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор , який призвів до небачених безневинних жертв. 88 років тому мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені голодомором. 88 років тому наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації. Голодомор приніс не лише страждання і смерть… Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам’ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого. Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була. Саме з цією метою в Єрківській сільській бібліотеці пройшла година пам’яті й скорботи «Чорна сповідь твоя, Україно».
Бібліотекар ознайомила присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій українського народу. Особливо зацікавила присутніх інформація про пекло голодомору, яке спіткало Миргородський край. Згадали поіменно своїх земляків, яких забрало пекло голоду. Відвідувачі переглянули книжкову виставку – інсталяцію «Ми в цій землі житами поросли, щоб голоду не знали люди вічно». Зі сторінок видань: книг, журналів та газет представлених на виставці, постає жахлива картина нищення української нації. Виставку доповнюють художні твори, присвячені трагедії українських селян та всього українського народу.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, пам’ять українських сіл та хуторів, які щезли з лиця землі під час Голодомору. Бібліотекар закликає всіх, у суботу 27 листопада о 16:00 долучитися до загальноукраїнської акції «Засвіти свічку» та вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу – та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.
Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як
пересторога всім сущим на Землі.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.