пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

Великдень іде – свято в душу несе

 

ВеликденьВеликий день – це тисячолітня назва свята, яка тепер означає велике християнське свято Воскресіння Ісуса Христа. Вважається найважливішим християнським святом, що символізує радість з приводу перемоги Ісуса Христа над смертю та вічним забуттям. Великдень – це давнє свято весни, весняного сонця та природи, що відроджувалася після довгого сну. Свято цілковитої перемоги весни над зимою, перемоги життя над смертю, свято подружньої любові та злагоди в родині.                                                                                                                   Єрківська сільська бібліотека  також підготувалася до свята, оформивши в народознавчій кімнаті виставку – вернісаж «Ми вітаємо усіх з Паскою святою».























Радість Великодніх свят допомагає нам забути про труднощі та проблеми, підносить нашу людську гідність, вселяє віру в майбутнє. Але важливо  пам’ятати, що майбутнє нашої держави в значній мірі залежить і від того, наскільки ми зможемо зберегти і передати нашим дітям та онукам вічні цінності християнства – щирість, порядність, уміння та бажання допомагати і пробачати.  Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаю всім радості, здоров'я, добробуту і благополуччя.



         

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

Книги – мудрість століть

 


 «Хто полюбить книгу,

той далеко піде у своєму розвитку.

Книга рятує душу від здерев’яніння.»

Т.Г. Шевченко

Книга – це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розуміння краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, однак саме книга є справжнім вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.                                         


    23 квітня відзначається Всесвітній день книги й авторського права, який святкують у 190 країнах світу. Святкування Всесвітнього дня книги та авторського права має на меті привернути увагу публіки до книги як джерела отримання знань та засобу комунікації, підкреслити особливого значення ролі книг і авторського права в розвитку культури. Традиційно в цей день у багатьох країнах світу проводяться виставки, громадські читання, конференції, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання, в усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки.          

  Єрківська сільська бібліотека щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто розвиває друковане слово, хто причетний до книжкової справи  із Всесвітнім днем книги і авторського права. Нехай придбана у цей день нова книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа. А по закінченню карантинних обмежень Єрківська сільська бібліотека запрошує всіх бажаючих скористатися різноманітним книжковим фондом бібліотеки та вибрати книги для читання, а також переглянути  цікаві та змістовні книжкові виставки!

 















«Читайте! Читайте! Читайте!

Читайте не поспішаючи, щоб не втратити

жодної краплі змісту книги.

Читайте! Нехай не буде жодного дня,

коли б ви не прочитали хоча б однієї

сторінки з нової книги!»

 К. Паустовський

 

середа, 21 квітня 2021 р.

Чорним лихом, чорним смутком в ніч квітневу став Чорнобиль

                       


Чорнобильський вітер по душах мете.                                                                              Чорнобильський пил на роки опадає.                                                                      Годинник життя безупинно іде,                                                                                          …Лиш пам’ять усе пам’ятає.                                              

    Весна… Чорнобиль… 26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю,   суму і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Стогне дзвін. Та найгіркішими нотами звучать у ньому голоси Чорнобиля. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська катастрофа. Тридцять п’ять  років минуло з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Смертоносна пилюка з ядерної печі покрила білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. У ліквідації аварії брали участь 600 000 людей: пожежники та медики, військовослужбовці та персонал станції – вони виконували свій обов’язок, ризикуючи своїм здоров’ям та життям. Живою раною на все життя залишився Чорнобиль і для мужніх чоловіків сіл Єрки та Ярмаки. Їх біль не вщухає, тривога не покидає, пов’язана зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Доземно схиляємося в подяці перед земляками - ліквідаторами цієї страшної аварії. Серед тих, хто скуштував гіркоту Полину, були:                                                                                     


                                

 Квітка Михайло Григорович народився 15 вересня 1961 року в с. Ярмаки. Перебував в Чорнобильській зоні  з 08.06 по 08.08. 1986 року. 











   Квітка Михайло Михайлович народився 26 лютого 1955 року в с. Ярмаки. В Чорнобильській зоні перебував з 01.06 по 11.09.1986 року.         










   Матюшенко Олексій Вікторович народився 28 листопада 1955 року. В Чорнобильській зоні перебував з 29.07 по 03.09.1986 року.












  Овчаренко Василь Іванович  народився 22 червня 1956 року в м. Миргород. На даний час проживає в с. Ярмаки. В Чорнобильській зоні перебував з 28.04 по 05.05. 1986 року.










   Степанько Іван Іванович народився 11 серпня 1965 року в с. Єрки. В Чорнобильській зоні перебував з 02.08 по 03.09. 1986 року.

                                                                                           



                                             



   Супрун Валентин Григорович  народився 11 жовтня 1963 року в с. Єрки. В Чорнобильській зоні перебував з 28.04 по 05.05. 1986 року.










   Шовкопляс Петро Володимирович  народився 1 жовтня 1961 року в с. Ярмаки.  В Чорнобильській зоні перебував з 25.05 по 10.09.1986 року.

                           







                                      На жаль не дожили до нашого  часу                                                                                  



Мащенко Іван Олексійович  1949 року народження.                                                                                     В Чорнобильській зоні перебував з 08.06 по 03.09. 1986 року.











Цуркан Григорій Васильович  1952 року народження.                                                           В Чорнобильській зоні перебував з 03.05 по 30.05. 1986 року та 03.06 по 30.06.1986 року                                                                                                                          










     Шумак Микола Васильович 1956 року народження . В Чорнобильській зоні перебув з травня по червень 1986 року. 

                                              






         


                          ВІЧНА ЇМ ПАМ'ЯТЬ!                                                                            

    Проходять роки після аварії на ЧАЕС. В цьому році в тридцять п’ятий раз ми з вами перегортаємо трагічну сторінку в історії нашої держави. Сумну сторінку, печальну, тому що вона пов’язана з людськими життями. Та не згадати  це неможливо. Страшні події  аварії на Чорнобильській АЕС висвітлює виставка – спогад «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко», яка організована  в Єрківській сільській бібліотеці. 

Матеріали виставки розповідають про воєнізовані підрозділи пожежників, солдатів, лікарів, водіїв, що були кинуті на боротьбу зі смертельною радіацією і в цей час не думали про себе, а знищували осередок стихійного лиха, піклуючись про дітей, стариків, жінок та наше майбутнє.

 Усі жахіття й проблеми Чорнобиля знайшли відгук у серцях і творах українських письменників та поетів.

Виставку доповнює краєзнавча ровідка «Чорнобиль біллю озивається» зі  спогадами земляків - односельчан та інших ліквідаторів Полтавського краю.

Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала  всьому живому і неживому. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.  Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.


      

 

 

 

 

пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

Нехай земля квітує всюди - природу збережемо, люди!

 


Очистимо Землю від бруду і скверни,
Посіємо скрізь доброти й квітів зерна!
Хай буде планета красива й зелена
Для щастя, добра і для тебе й для мене!

  Щороку, у третю суботу квітня, в Україні відзначається День навколишнього середовища більш відомий, як День довкілля. Завжди українці долучалися до акцій, направлених на збереження та примноження природного фонду рідної країни. В рамках оголошеного місячника благоустрою та озеленення мешканці села Єрки вийшли на суботник та прибрали велику територію села.


















 До цієї важливої дати бібліотекар та юні користувачі Єрківської сільської бібліотеки готувалися заздалегідь. Дітки підтримали екологічну акцію «Збережемо ліс», яку допомогла провести чудова лялька Пейпа. Вона заохотила дітлахів збирати макулатуру, а за виручені кошти у бібліотеку придбали гарні книги.











 У дітей залишилися чудові враження, тому  вирішили такі акції проводити  і надалі. А неперевершену Пейпу виготовила для Єрківської дітвори художник Людмила Трофімова. 

Природа щедро обдарувала нашу землю. Вона — вірний друг й неоціненне багатство, джерело здоров'я й радості. Ми із задоволенням милуємося золотими нивами пшениці, широкими луками, лісами, ріками та озерами. Дихаємо п'янкими ароматами садів та квітів. Саме все це і надихнуло жительку села Єрки Ганну Юхимівну Рибалко зробити цікаві фото природи рідного села та подарувати бібліотеці, які доповнили виставку «Дивокрай – Миргородщина»                            Гарний, милий, рідний край
  Поле, річка, синій гай
  Любо стежкою іти,
  Тут живемо я і ти.







Дізнатися якомога більше про природу й чарівний світ довкілля допоможуть книги представлені на виставці - огляді «Нехай земля квітує всюди – природу збережемо, люди».


Немає кращої землі, ніж наша. Ми любимо її  ліси й розлогі ниви, озера і річки, міста та села в квітучих вінках садів, мову і пісні, що споконвіку живуть у серці нашого народу. Проте, ми з вами, ніколи не повинні забувати, що охорона природи має для людини надзвичайно важливе значення. Адже кожному із нас, потрібно усвідомити, перш за все, відповідальність за залишене сміття, забруднену воду чи повітря, за нанесення непоправної шкоди природі. Тож, шануймо та оберігаймо нашу природу, бо вона запорука нашого здорового життя.