понеділок, 26 лютого 2024 р.

Крим – це Україна

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Десять років тому російська федерація розпочала збройну агресію проти України. Все почалось у Криму. У лютому 2014 року після перших спроб диверсійних груп рф захопити кримський півострів на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України. Крим не мовчить і до сьогодні продовжує виступати проти війни після десяти років окупації. Основне гасло цього дня – «Спротив триває!».      Єрківська сільська бібліотека для своїх відвідувачів підготувала цілий цикл заходів під загальною назвою «Крим. Народ. Історія. Свобода.» Бібліотекар разом з клубом «Єрківчанка» обрали для свого заходу інформаційно поетичний напрямок. Факти та розповіді про події 10 річної давнини перемежовувалися з віршами та піснями заданої тематики. Для молодшого покоління бібліотекар підготувала годину історичної пам’яті «Український Крим: спротив триває».  Під час проведення вікторини «Чи знаєте ви?», пригадали поняття «окупація», «анексія», переглянули відео- та фотоматеріали, обговорили взаємозв’язок між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю.



Наразі спротив триває по всій країні. Опір та боротьбу здійснюють наші Збройні Сили та кожен громадянин України!               


                                                     Слава Україні! Героям Слава!

 

неділя, 25 лютого 2024 р.

Леся Українка. Високе світло імені та слова


  Леся Українка…Псевдонім Лариси Петрівни Косач твердо і назавжди зафіксований у пам’яті кожного українця, і не тільки українця. 25 лютого - день народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладачки, культурної діячки. Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості.  У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла крізь усе своє життя. 


  Щоб більш детально ознайомити юних відвідувачів з творчістю Лесі Українки в Єрківській сільській бібліотеці пройшла літературна мандрівка «Нехай мої струни лунають, нехай мої співи літають по рідній коханій моїй стороні!». Бібліотекар презентувала літературну виставку-персоналію « Леся Українка – людина народжена Україною» та ознайомила з її чарівною поезією. Дітям було цікаво дізнатися про маловідомі факти з життя славетної української письменниці. Аня Мащенко, Анастасія Роменська та Мар’яна Мащенко прочитали вірші Лесі Українки. Пісня «Стояла я і слухала весну…», написана на вірші української поетеси визвала захоплення у відвідувачів.

Леся Українка прожила хоч і коротке, проте надзвичайно цікаве життя – життя сповнене любові, добра, сили волі, мужності і краси. Тому недаремно її твори користувалися і користуються надзвичайною популярністю. Єрківська сільська бібліотека запрошує всіх бажаючих завітати до бібліотеки та відкрити для себе Лесю Українку: ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси звернутися до її ліричних віршів, поем та драматичних творів.


 

 










 

субота, 17 лютого 2024 р.

Небесна сотня – то в серцях вогонь, що гаряче палав за Україну

 Небесна сотня – це Господні діти                                                                                                               Послало небо в допомогу нам.                                                                                                               Це дуже важко – ніде правду діти                                                                                                 Протистояти нашим ворогам.

Небесна сотня – це посланці Бога
За нас віддали всі своє життя.
І в них біла лише одна дорога –
Пішли навіки в майбуття!

Народ їх буде пам’ятать віднині,
схиляти голову в журбі.
А вороги нехай загинуть!
Не буде горя хай тобі!

  В Україні, 20 лютого, вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, загиблих під час розстрілів на Майдані.   Вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про Героїв Небесної Сотні та українських воїнів, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну – власне життя. З метою вшанування пам’яті  Героїв Небесної Сотні та патріотичного виховання підростаючого покоління бібліотекар Єрківської сільської бібліотеки провела годину пам’яті «Небесна сотня – історія безстрашних ». Вона розповіла, що Революція Гідності  кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат. які розповідають про перебіг Революції Гідності. 

Також ознайомила з матеріалами книжкової виставки – вшанування  « Майдан. Простір і, свободи і єднання » ,Дітей зацікавили книги в яких йдеться про українських воїнів, які  наразі своїм життям виборюють незалежність України та наш мир і спокій. Хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв Небесної Сотні та українських Захисників та Захисниць, які віддали своє життя за незалежність нашої країни.  

  Книжкова виставка привертає увагу відвідувачів бібліотеки творами сучасних українських авторів про події на Майдані, а також  книги в яких розповідається про долі звичайних українців, що опинилися в зоні бойових дій. Зацікавила користувачів творчість поетеси з Полтавщини Тетяни Домашенко, зокрема книга «Ангели-охоронці» - це віршована історія України. Книга з гірким присмаком правди. Там є все: і вдячність воїнам, і біль за Україну, і заклик до дій. 21 лютого 2014 року Тетяна Домашенко уперше полеглих учасників Євромайдану назвала Небесною Сотнею у вірші  «Небесна Сотня воїнів Майдану».  

На сторінках багатьох сучасних книг закарбовано надзвичайно важливий період України і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації.


Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Хай пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

                                                     Слава Україні! Героям Слава!

 

субота, 3 лютого 2024 р.

Поет живе в серцях свого народу

 

                                                                   У мене є одно кохання,
                                                                    Котре не зраджу я вовік;
                                                                    Росло воно не день, не рік,
                                                                    А ізо мною виростало
                                                                     І квіткою рясною стало...
                                                                     Не одцвіте моє кохання,
                                                                     А буде в серці до сконання.

                                                                                                            Володимир Самійленко                                                                                                                                                             3 лютого виповнюється 160 років від дня народження українського поета, драматурга, гумориста й сатирика, перекладача, учасника Української революції 1917 - 1921 років - Володимира Івановича Самійленка. З метою вшанування пам'яті нашого земляка, який народився в селі Великі Сорочинці та популяризації його творчості в Єрківській сільській бібліотеці пройшла літературна мандрівка " У мене є одне кохання, котре не 
зраджу я вовік". Бібліотекар ознайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом поета. Розповіла про його любов до України та патріотичні погляди.


Ганна Байдіна та Валентина Гречана прочиталивірші Володимира Самійленка "Україна" та "Вечірня пісня".







А для відвідувачів бібліотеки оформлена виставка - присвята. " Він українець- свідомий українець". Тож, завітайте до бібліотеки та ознайомтесь з матеріалами виставки видатного земляка.



четвер, 1 лютого 2024 р.

Літературними стежками Європи


Єрківська сільська бібліотека взяла участь у проєкті «Польська полиця в Україні», який реалізувався державною установою Український інститут книги  спільно з інститутом книги в Польщі за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.                                                   Для кращого ознайомлення з книгами польських авторів та їх реклами в Єрківській сільській бібліотеці була проведена  літературна вітрина “Літературними стежками Європи”. Бібліотекар ознайомила присутніх з добіркою перекладів українською мовою польської класичної та сучасної літератури, як для дорослих так і для дітей молодшого та середнього шкільного віку. 

Це різножанрові твори: фантастика, драматургія, роман-казка, історичні роздуми над спільною історією українського та польського народу. Бібліотекар наголосила, що цей проєкт має особливе значення, оскільки польська книга має можливість успішно потрапити до читачів за допомогою бібліотек у місцевих громадах, а також користувачі мають можливість вивчити культуру, традиції та історію польського народу.

 Видання польських авторів вже користуються запитом у користувачів  бібліотеки.


 Тож, Єрквівська сільська бібліотека запрошує  усіх охочих познайомитися  і обрати для читання кращі зразки польської літератури. Жодна з книг представлених на полиці не залишить вас байдужими. Чекаємо на Вас!