пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Вишиванка - код української нації

Вишиванка – Вкраїна і доля.
В ній не лише барвиста краса.
В ній боролися предки за волю
І відходили на небеса.
Жито жали і хліб випікали,
І у парі ішли під вінець.
В ній дітей своїх благасловляли
Батько й мати, від щирих сердець.
Вишиванко моя, вишиванко,
Ти - як пісня, у серці моїм.
Одягну тебе в будні і свята,
Щоб любов поселилася в нім.
(Т. Строкач)

  Україна – це благодатний край, де із сивої давнини живе мудрий і добрий, творчий і натхненний народ. Саме тому, наш народ і подарував світові неповторну українську вишивку, за якою нас впізнають в різних куточках світу.  Українська сорочка-вишиванка  ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні. Це не лише витвір мистецтва, а й наша національна гордість та оберіг. Бібліотека і вишиванка – це сучасно, стильно, модно. Щоб підтримати сутність української вишивки, зберегти та популяризувати славні українські традиції користувачі Єрківської сільської бібліотеки разом з бібліотекарем у Всесвітній День вишиванки приєдналися до флешмоба «Вишиванка єднає українців».




 















































Невід'ємною складовою  Єрківської сільської бібліотеки є  робота по відродженню українських народних традицій, звичаїв, обрядів, популяризація українського народного мистецтва, фольклору. Бібліотекар разом з учасницями Клубу дозвілля для жінок «Єрківчанка» провели народознавчу мандрівку «Знай свою Україну», яка включила цікаві та змістовні  розділи.  Бібліотекар розповіла про інтер’єр українського житла, речі в якому вказували  на традиційне раціональне використання помешкання. Кожен куток і суміжні зони у хаті мали певні функції і заповнювались тими предметами, які виражали звичаї, побут, заняття народу. Присутні доповнили розповідь бібліотекаря показом речей домашнього вжитку українського народу початку ХХ століття. 





















Цікаво та емоційно пройшов майстер клас  Прасування рублем і качалкою» від Ганни Байдіної. 



А юних відвідувачів зацікавили звичайно ж українські дитячі предмети. Денис Сидоренко жваво зіграв на сопілці для своєї сестрички Софійки та всіх присутніх.                                                                                

    Тож, шануймо та вивчаймо наші народні звичаї та традиції, які відкривають сутність українського народу та його незламність. Дякуємо ЗСУ! Віримо в Перемогу!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.