четвер, 30 січня 2025 р.

Сонячний класик – Всеволод Нестайко



  Всеволод Нестайко належить до тих письменників, які пишуть не тільки повчально, а й цікаво та весело, тому він є одним із улюблених авторів дітей. До 95 річчя від дня народження українського письменника, класика сучасної дитячої літератури Всеволода Зіновійовича Нестайка в Єрківській сільській бібліотеці для юних користувачів відбулася  літературна мандрівка  «То не вигадка, не байка – всі ми любимо Нестайка». Бібліотекар ознайомила з сторінками життя дитячого класика, а потім діти разом з бібліотекарем подорожували творами письменника. А підсумком заходу стала літературна гра «З якого твору цей уривок?» з якою діти добре впоралися. 






















Юні відвідувачі охоче розфарбовували улюблених героїв з творів Нестайка.                                                  


А для відвідувачів  бібліотеки діє книжкова виставка – портрет «Творець країни сонячного добра» з матеріалами якої можуть ознайомитися всі бажаючі.


 

 

понеділок, 27 січня 2025 р.

Голокост: цього не можна забувати

Це Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар,
Вбивали всіх!.. старого і малого,
мало хто життя порятував.

 27 січня, світ вшановує пам’ять жертв Голокосту – однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ століття: близько 6 мільйонів євреїв стали жертвами цієї трагедії. Лише на українських землях їх кількість сягає моторошного числа – близько 1,5 мільйона осіб. Це не статистика: за нею стоять долі людей, зі своїми турботами, мріями, любов’ю і вірою. Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ). «Третій рейх» за два дні знищив майже все єврейське населення Києва. У цілому Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення. На території Полтавської області протягом 1941-1943 рр. було вбито понад 22 тисячі євреїв. Найбільше євреїв загинуло у Полтаві та Кременчуці. У цих же містах, а також у Пирятині й Лохвиці були організовані єврейські гетто. У Миргороді  та Миргородському районі мешкало понад 900 євреїв. Місто Миргород було окуповане 14 вересня 1941 року. Вже в перший день окупації у місті було вбито 12 євреїв. Наступна «єврейська акція» у Миргороді відбувалася 28 жовтня 1941 року, де було розстріляно понад 500 єврейських дітей, жінок, стариків.                                                   З метою вшанування пам’яті загиблих жертв Голокосту та задля підвищення обізнаності про Голокост в Україні та світі, і Трагедію Бабиного Яру в Єрківській сільській бібліотеці організована виставка – реквієм «Голокост. Історична правда»  на якій представлені довідкові, публіцистичні та художні видання, а також  матеріали  краєзнавчої тематики. Тематику виставки висвітлюють також книги, які бібліотека отримала  від Благодійної організації "Благодійний фонд "Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр".

Тож, Єрківська сільська бібліотека пропонує всім бажаючим ознайомитися з виданнями, які експонуються на виставці:  історико-краєзнавчі дослідження, що розкривають тему голокосту, книги та матеріали зі спогадами учасників й очевидців терору, а також вшанувати світлу пам’ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, більшість з яких були євреї. 

Голокост нам треба пам’ятати,

Адже пам'ять – то є  наша совість.

Помилок таких не допускати,

Не писати  геноциду повість.

Подібним злочинам немає виправдання і терміну дії.                  

  Пам’ятаймо минуле та шануймо пам’ять усіх жертв Голокосту!



середа, 22 січня 2025 р.

В єднанні наша сила, наша воля і горді тим, що українці ми

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності України. З нагоди цієї важливої історичної дати та культурних надбань українського народу, його історичного минулого і сьогодення в Єрківській сільській бібліотеці пройшов історичний діалог «Єдність і згода, право й свобода – доля найкраща народа!». Бібліотекар розповіла присутнім про вагому подію - об'єднання УНР та ЗУНР в одну державу. Що Акт Злуки відображав споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу та став виявом волі українців до етнічного та територіального визнання. Відвідувачі бібліотеки активно підтримали тему діалогу. Кожен висловив свою думку в  підтримку єдності українського народу та наших Захисників, які відстоюють цілісність та незалежність України. Зацікавила присутніх інформаційно – патріотична панорама «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг», яку підготувала бібліотекар.












   Важливо сьогодні усвідомити кожному, що на даний час українські Захисники та  весь український народ бореться за свою незалежність.  Цінуючи нашу мову, традиції та звичаї українського народу, допомагаючи ЗСУ - ми підтримуємо нашу Україну, цим ми домагаємося нашої соборності, незалежності та єдності.

                                                  Тільки разом до Перемоги!                                                     Все буде Україна!

                 

 

понеділок, 20 січня 2025 р.

Книжки для затишного зимового читання

 

 Зима - найкращий час для читання, для розмов та посиденьок з друзями. І, звісно, це прекрасний момент, щоб почитати хорошу книжку. Адже усім нам хочеться затишку, тепла, добра і…трішечки дива. Все це юні користувачі Єрківської сільської бібліотеки відчули під час літературної  гостини «Історії розказані біля комину», яка відбулася в місцевій книгозбірні. Діти залюбки ділилися враженнями від прочитаних книг та  захоплено розповідали про цікаві історії, які відбулися з ними. Бібліотекар ознайомила юних читайликів з літературними новинками та порекомендувала книги для читання. Захід став чудовою нагодою для дітей зануритися в атмосферу зимового читання і дізнатися більше про літературні твори, які підвищили їх інтерес до книги.



                               





















Єрківська сільська бібліотека гостинно запрошує, як дітей так і дорослих поринути в чарівний світ книги. Бібліотекар підготувала цікаву підбірку книг, які варто читати взимку, аби знайти в душі гармонію і мати гарний настрій.

Приємного зимового читання!

субота, 18 січня 2025 р.

Ваш подвиг у пам`яті назавжди!

20 січня, в Україні вшанували День пам'яті захисників Донецького аеропорту та усіх загиблих воїнів. Бої за стратегічний об’єкт точилися з 26 травня 2014 по 22 січня 2015 року. Протягом 242 днів з неймовірною стійкістю, відвагою та незламністю українські військовослужбовці, добровольці, медики та волонтери утримували оборону будівель летовища, а також контролювали навколишні села. За стійкість і незламність українських захисників назвали "Кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України. «Кіборги» витримали – не витримав бетон!», – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців. Після повномасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року "Кіборги" знову зі зброєю у руках захищають Батьківщину.                                                                                                         Завітавши до  Єрківської сільської бібліотеки відвідувачі мають змогу переглянути книжковий кадр « Аеропорт…Пекельна смуга» та  прочитати книги «Кіборги. Незламні: місія – ДАП» , «Кіборги. Хроніки 3-го полку»,  «Кіборги. Початок т.1», «Кіборги. Початок т.2», які бібліотека отримала від української спільноти Кіборги. Книги «Кіборги», це серія коміксів, створених на основі спогадів сучасних героїв про оборону летовища. Саме такі книги виховують почуття патріотизму, незламності та вірності. 


  Хай пам'ять про всіх загиблих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. 

Ми вистоїмо. Здолаємо катів,
Як маків – цвіт розквітне Україна!
На тих місцях, де йдуть тепер бої,
В земнім поклоні схилиться калина.

 

 

 

середа, 8 січня 2025 р.

Я для тебе горів, український народе…

       Двадцять вісім – це дуже мало.                                                                                         Двадцять вісім – це наче й не жив.                                                                                     І поклали поета в хмари -                                                                                                   І до хмари немає стежин.                                                                                                                                  А.Кравченко

      Василь Симоненко прийшов до нас провісником нової доби України. Короткий спалах його життя став незгасною зіркою його поезії. Патріотична лірика, любов до рідної України посідає визна­чальне місце у творчості Симоненка. Народився поет 8 січня 1935 року на Полтавщині в селі Біївці. Виховувався лише мамою та дідусем. До школи малому приходилося ходити пішки більше 9 км, але закінчив її з золотою медаллю. Він  був дуже обдарованою дитиною, мав гарну пам’ять та гострий розум. У 1952 році вирішує пов’язати своє життя з журналістикою. Вступив до Київського університету ім. Т. Шевченка де навчався разом з Б. Олійником, Т. Коломієць,  Б. Рогозою та А. Москаленком. Саме в студентські роки в нього загорається іскра до творчості та поезії зокрема. Товаришував з Л. Костенко, І. Драчем та А. Горською, разом з якими відвідував Клуб творчої молоді у Києві. Василь Симоненко горів бажанням запалити національне відродження. За все коротке життя Василя Симоненка встигли побачити світ лише дві книги – «Тиша і грім» (збірка поезій) та «Цар Плаксій і Лоскотрон». Його вірші вийшли друком у Мюнхені. Решта праць вийшла вже після смерті поета за допомогою його друзів.                                                                                                                                        До 90 – річчя від дня народження українського журналіста, поета – шістдесятника, лауреата Шевченківської премії (посмертно)  Василя Симоненка в Єрківській сільській бібліотеці  діє  виставка – портрет «Витязь молодої української поезії». Відвідувачі мають змогу ознайомитися з творами та біографією поета, дізнатися цікаві факти з життя Василя Симоненка, ознайомитися з думками інших видатних людей про творчість та життя  нашого земляка.           



                                                                                                      




 Видатний поет і журналіст, Василь Симоненко, своїми текстами  відстоював найкращі людські та українські цінності. Як в епоху 60-их, так і нині, його гострі рядки та лірика не втрачають актуальності.

               



 

 

 

понеділок, 6 січня 2025 р.

У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай

 

  У різдвяно - новорічних традиціях, звичаях, обрядах живе праведна душа українського народу.  Різдвяно – новорічні свята вселяють кожному із нас надію на добро, сподівання на краще майбутнє, віру у нові успіхи і перспективи та найскорішу Перемогу в Україні. Завдяки нашим Захисникам та Захисницям ми мали змогу проводити різдвяні заходи в бібліотеці та популяризувати звичаї та традиції рідного краю.   Колядки, щедрівки… У період різдвяних свят ці слова стають одними з головних в нашому лексиконі. Ці пісні відносяться до жанру зимового циклу календарно-обрядової творчості й беруть свій початок ще з дохристиянських часів. Згідно з традиціями, колядувати в Україні починають на Різдво, 25 грудня, а 31 грудня - щедрують і всі ці дійства тривають до 6 січня, Водохреща.                                                                        Різдвяній зустрічі «Прийшли до Вас з Колядою»  відбулися в Єрківській сільській бібліотеці. Учасниці фольклорного ансамблю "Єрківчанка": Ганна Байдіна, Тамара Джунь, Ганна Баришполець, Тетяна Чоботаренко, Ганна Ступка та Марія Канцібер завітали з колядкою, яку український народ створив багато років тому, в минулому столітті, але співати тоді на широкий загал її боялися. Почувши цю колядку, учасниці фольклорного ансамблю "Єрківчанка" відтворили її у своєму виконанні.

 

  Юні користувачі бібліотеки шанують та знають українські традиції. Активні читачі та учасники масових заходів – Маша Горбань та Діма Канцібер привітали всіх колядками.

 

  У різдвяні дні лунали в бібліотеці і щедрівки від Влади Куліш та Марії Горбань.

 

  Давні різдвяні традиції все більше і більше відроджуються сьогодні. Для відвідувачів книгозбірні до 15 січня діє народознавча виставка          "Дивосвіт різдвяних свят".  На ній представлена література про звичаї та традиції різдвяно - новорічних свят українського народу, народні обряди, тексти колядок й щедрівок.

  Тут можна ознайомитись з традиційними рецептами різдвяних та новорічних страв.                                                                                       Хіба ж можна пройти повз таку виставку, не прихопивши із собою для читання хоч одну із представлених книжок? То ж чекаємо на вас у Єрківській сільській бібліотеці, адже саме тут Ви зможете вибрати цікаву літературу  українських та світових письменників і поетів та посидіти біля комина з книгою.

 


Бажаєм вам миру,

Бажаєм вам щастя,

У серці – любові,

А в хаті – добра.