середа, 8 січня 2025 р.

Я для тебе горів, український народе…

       Двадцять вісім – це дуже мало.                                                                                         Двадцять вісім – це наче й не жив.                                                                                     І поклали поета в хмари -                                                                                                   І до хмари немає стежин.                                                                                                                                  А.Кравченко

      Василь Симоненко прийшов до нас провісником нової доби України. Короткий спалах його життя став незгасною зіркою його поезії. Патріотична лірика, любов до рідної України посідає визна­чальне місце у творчості Симоненка. Народився поет 8 січня 1935 року на Полтавщині в селі Біївці. Виховувався лише мамою та дідусем. До школи малому приходилося ходити пішки більше 9 км, але закінчив її з золотою медаллю. Він  був дуже обдарованою дитиною, мав гарну пам’ять та гострий розум. У 1952 році вирішує пов’язати своє життя з журналістикою. Вступив до Київського університету ім. Т. Шевченка де навчався разом з Б. Олійником, Т. Коломієць,  Б. Рогозою та А. Москаленком. Саме в студентські роки в нього загорається іскра до творчості та поезії зокрема. Товаришував з Л. Костенко, І. Драчем та А. Горською, разом з якими відвідував Клуб творчої молоді у Києві. Василь Симоненко горів бажанням запалити національне відродження. За все коротке життя Василя Симоненка встигли побачити світ лише дві книги – «Тиша і грім» (збірка поезій) та «Цар Плаксій і Лоскотрон». Його вірші вийшли друком у Мюнхені. Решта праць вийшла вже після смерті поета за допомогою його друзів.                                                                                                                                        До 90 – річчя від дня народження українського журналіста, поета – шістдесятника, лауреата Шевченківської премії (посмертно)  Василя Симоненка в Єрківській сільській бібліотеці  діє  виставка – портрет «Витязь молодої української поезії». Відвідувачі мають змогу ознайомитися з творами та біографією поета, дізнатися цікаві факти з життя Василя Симоненка, ознайомитися з думками інших видатних людей про творчість та життя  нашого земляка.           



                                                                                                      




 Видатний поет і журналіст, Василь Симоненко, своїми текстами  відстоював найкращі людські та українські цінності. Як в епоху 60-их, так і нині, його гострі рядки та лірика не втрачають актуальності.

               



 

 

 

понеділок, 6 січня 2025 р.

У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай

 

  У різдвяно - новорічних традиціях, звичаях, обрядах живе праведна душа українського народу.  Різдвяно – новорічні свята вселяють кожному із нас надію на добро, сподівання на краще майбутнє, віру у нові успіхи і перспективи та найскорішу Перемогу в Україні. Завдяки нашим Захисникам та Захисницям ми мали змогу проводити різдвяні заходи в бібліотеці та популяризувати звичаї та традиції рідного краю.   Колядки, щедрівки… У період різдвяних свят ці слова стають одними з головних в нашому лексиконі. Ці пісні відносяться до жанру зимового циклу календарно-обрядової творчості й беруть свій початок ще з дохристиянських часів. Згідно з традиціями, колядувати в Україні починають на Різдво, 25 грудня, а 31 грудня - щедрують і всі ці дійства тривають до 6 січня, Водохреща.                                                                        Різдвяній зустрічі «Прийшли до Вас з Колядою»  відбулися в Єрківській сільській бібліотеці. Учасниці фольклорного ансамблю "Єрківчанка": Ганна Байдіна, Тамара Джунь, Ганна Баришполець, Тетяна Чоботаренко, Ганна Ступка та Марія Канцібер завітали з колядкою, яку український народ створив багато років тому, в минулому столітті, але співати тоді на широкий загал її боялися. Почувши цю колядку, учасниці фольклорного ансамблю "Єрківчанка" відтворили її у своєму виконанні.

 

  Юні користувачі бібліотеки шанують та знають українські традиції. Активні читачі та учасники масових заходів – Маша Горбань та Діма Канцібер привітали всіх колядками.

 

  У різдвяні дні лунали в бібліотеці і щедрівки від Влади Куліш та Марії Горбань.

 

  Давні різдвяні традиції все більше і більше відроджуються сьогодні. Для відвідувачів книгозбірні до 15 січня діє народознавча виставка          "Дивосвіт різдвяних свят".  На ній представлена література про звичаї та традиції різдвяно - новорічних свят українського народу, народні обряди, тексти колядок й щедрівок.

  Тут можна ознайомитись з традиційними рецептами різдвяних та новорічних страв.                                                                                       Хіба ж можна пройти повз таку виставку, не прихопивши із собою для читання хоч одну із представлених книжок? То ж чекаємо на вас у Єрківській сільській бібліотеці, адже саме тут Ви зможете вибрати цікаву літературу  українських та світових письменників і поетів та посидіти біля комина з книгою.

 


Бажаєм вам миру,

Бажаєм вам щастя,

У серці – любові,

А в хаті – добра.